This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein. In compliance of the new GDPR framework, please note that the Partnership will only process your personal data in the sole interest and purpose of the project and without any prejudice to your rights.

„Dnes jsou digitální nástroje jako klíče ke třídě. Pokud nemáte přístup k digitálním nástrojům, je to jako stát mimo třídu bez klíčů.“

Takto jeden z dotazovaných popsal důležitost digitálních dovedností a digitálních nástrojů jako součásti moderních dovedností v pracovním životě v organizaci VŠ. Citát je skvělou metaforou toho, jak důležité jsou dnes digitální nástroje ve vysokoškolském vzdělávání.

Digitalizace má nesporně své výhody, ale stále častěji jsou uznávány i její škodlivé účinky na pohodu zaměstnanců.V této zprávě o digitální pohodě zkoumáme fenomén digitální pohody v kontextu institucí vysokoškolského vzdělávání. Náš průzkum DWEL obdržel více než 70 odpovědí a pokračovali jsme ve 30 polostrukturovaných rozhovorech, abychom získali co největší přehled o naší cílové skupině!

Tyto rozhovory jsme založili na následujících tématech:

  • dovednosti a kompetence
  • smysl komunity
  • řízení
  • pracovní podmínky.

Shromážděním teoretického výzkumu, informací, které jsme shromáždili z odpovědí na průzkum a rozhovorů, jsme vytvořili jednu soudržnou zprávu o digitální pohodě, která představuje a analyzuje výzvy pro digitální pohodu, jak ji zažili lektoři a manažeři vysokých škol v rámci širší současné digitální transformace. .

Zpráva o digitálním blahobytu bude úvodem do významu, rozsahu a aplikace digitálního blahobytu na vysokých školách. Cílem zprávy je zvýšit porozumění a povědomí o digitální pohodě mezi vysokoškolskými lektory. Přesněji řečeno, cílem je zvýšit povědomí o důležitosti dosažení rovnováhy mezi digitální výukou a blahobytem lektorů, když jsou náhle vystaveni rizikům pro své fyzické a duševní zdraví, kterým dosud nemuseli čelit.

Zpráva DWEL nabízí aktuální informace o digitální pohodě, konkrétně z pohledu pedagogických pracovníků, výzkumných pracovníků a řídících pracovníků v sektoru vysokoškolského vzdělávání. Zkoumá zkušenosti a vnímání těch, kteří pracují v sektoru vysokoškolského vzdělávání, na témata digitální pohody. Výsledky zprávy DWEL slouží mimo jiné jako dobrý základ pro plánování budoucích akcí. Zpráva také nabízí stručný přehled osvědčených postupů z jiných oblastí, které lze aplikovat i na sektor vysokého školství. Kromě toho navrhuje opatření a nástroje, které lze využít k posílení digitálního blahobytu v sektoru vysokých škol. Dopad digitalizace a technologií na pracovní život a pohodu byl důkladně prozkoumán, ale koncept digitální pohody je zcela nový.

Začněte s naší zprávou o digitální rovnováze ještě dnes!

Stažení
© 2024 The DWEL Project. All rights reserved.
menuchevron-down