Digitalizace má nesporně své výhody, ale stále častěji jsou uznávány i její škodlivé účinky na pohodu zaměstnanců.V této zprávě o digitální pohodě zkoumáme fenomén digitální pohody v kontextu institucí vysokoškolského vzdělávání. Náš průzkum DWEL obdržel více než 70 odpovědí a pokračovali jsme ve 30 polostrukturovaných rozhovorech, abychom získali co největší přehled o naší cílové skupině!
Tyto rozhovory jsme založili na následujících tématech:
Shromážděním teoretického výzkumu, informací, které jsme shromáždili z odpovědí na průzkum a rozhovorů, jsme vytvořili jednu soudržnou zprávu o digitální pohodě, která představuje a analyzuje výzvy pro digitální pohodu, jak ji zažili lektoři a manažeři vysokých škol v rámci širší současné digitální transformace. .
Zpráva o digitálním blahobytu bude úvodem do významu, rozsahu a aplikace digitálního blahobytu na vysokých školách. Cílem zprávy je zvýšit porozumění a povědomí o digitální pohodě mezi vysokoškolskými lektory. Přesněji řečeno, cílem je zvýšit povědomí o důležitosti dosažení rovnováhy mezi digitální výukou a blahobytem lektorů, když jsou náhle vystaveni rizikům pro své fyzické a duševní zdraví, kterým dosud nemuseli čelit.
Zpráva DWEL nabízí aktuální informace o digitální pohodě, konkrétně z pohledu pedagogických pracovníků, výzkumných pracovníků a řídících pracovníků v sektoru vysokoškolského vzdělávání. Zkoumá zkušenosti a vnímání těch, kteří pracují v sektoru vysokoškolského vzdělávání, na témata digitální pohody. Výsledky zprávy DWEL slouží mimo jiné jako dobrý základ pro plánování budoucích akcí. Zpráva také nabízí stručný přehled osvědčených postupů z jiných oblastí, které lze aplikovat i na sektor vysokého školství. Kromě toho navrhuje opatření a nástroje, které lze využít k posílení digitálního blahobytu v sektoru vysokých škol. Dopad digitalizace a technologií na pracovní život a pohodu byl důkladně prozkoumán, ale koncept digitální pohody je zcela nový.